Těžký test zvládnut - Česko 4:3 USA

1. května 2007 v 21:06 | jarda
Čestí hokejisté vyhráli i svůj třetí zápas ve skupině B a postoupili do osmifinálové skupiny z prvního místa. Čeští hokejisté po nervydrásající koncovce nakonec porazili zcela zaslouženě tým USA 4:3 brankou Jaroslava Bednáře v 59.minutě. Zápas se pro Český tým vyvýjel skvěle , ovšem za stavu 3:1 odpověděli Američané brankou v oslabení na 3:2 a poté o minutu později ve hře 5 na 5 dokonce vyrovnali. Nicméně čestí hokejisté se nevzdaly a brankou v 59. minutě rozhodl Jaroslav Bednář po přihrávce Jana Marka. USA zkusila hru bez brankáře , ale kýženou branku nedala a tak se Český tým radoval zcela zaslouženě z vítězství .

Konečná tabulka skupiny B
Skupina B
1Česká republika330000018:69
2USA320000114:76
3Bělorusko31000028:153
4Rakousko30000035:170

Česko - USA 4:3 (1:0, 1:1, 2:2) Branky a nahrávky: 17. Čáslava (J. Hlinka, Výborný), 35. Irgl (Olesz), 48. Tenkrát (Balaštík), 59. Bednář (Marek) - 25. R. Suter (Stempniak, Kessel), 55. Larose (Ballard), 56. Hutchinson. Rozhodčí: Bulanov (Rus.) - Fonselius (Fin.), Karlberg (Švéd.). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1.